Οι πρώτοι αγώνες διάθλων ΠΠ/ΠΚ Β το Σάββατο 28/4 στον Άγιο Κοσμα - Το νέο πρόγραμμα

  • Νέα
  • /
  • Οι πρώτοι αγώνες διάθλων ΠΠ/ΠΚ Β το Σάββατο 28/4 στον Άγιο Κοσμα - Το νέο πρόγραμμα

Οι πρώτοι αγώνες διάθλων ΠΠ/ΠΚ Β το Σάββατο 28/4 στον Άγιο Κοσμα - Το νέο πρόγραμμα

Οι πρώτοι αγώνες διάθλων ΠΠ/ΠΚ Β το Σάββατο 28/4 στον Άγιο Κοσμα - Το νέο πρόγραμμα

27/4/2018

Οι αγώνες των πολυάθλων για την κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β' (γεν. 2005-2006) διεξάγονται για την 1η από τις 2 αγωνιστικές το Σάββατο 28 Απριλίου το πρωί στον Άγιο Κοσμά, για τον όμιλο του Πειραιά (όπου ανήκει και ο ΑΟΝΑ)

Υπάρχουν 3 κατηγορίες αγωνισμάτων
ΔΡΟΜΟΙ: 60μ. – 1.000μ. – 60μ. εμπόδια
ΑΛΜΑΤΑ: Υψος - Μήκος  
ΡΙΨΕΙΣ: Σφαίρα – Vortex

Σε κάθε αγώνα  διεξάγονται και τα 7 επί μέρους αγωνίσματα και ο κάθε αθλητής - τρια επιλέγει και συμμετέχει σε ΔΥΟ διαφορετικά αγωνίσματα.
Στον πρώτο από τους δύο αγώνες τα αγωνίσματα   πρέπει   να   είναι   υποχρεωτικά από δύο διαφορετικές κατηγορίες (δρόμοι, άλματα, ρίψεις) και στο σύνολο των 2 αγωνιστικών να έχει συμμετάσχει σε 4 διαφορετικά αγωνίσματα και από τις τρεις κατηγορίες αγωνισμάτων.

Το τελικό πρόγραμμα :
(σε παρένθεση το 2ο επιλεγμένο αγώνισμα όπου υπάρχει διαφοροποίηση)

09.00    60Μ. ΠΠΒ (+ VORTEX)  
09.00 ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ (+ 60Μ.ΕΜΠ / 1000Μ. / ΣΦΑΙΡΑ /  VORTEX)  
09.00 ΣΦΑΙΡΑ ΠΚΒ (+ 60Μ.ΕΜΠ / 1000Μ. / ΜΗΚΟΣ / ΥΨΟΣ)
09.20    60Μ. ΠΠΒ (+ ΥΨΟΣ / ΣΦΑΙΡΑ)       
09.30    60Μ. ΠΠΒ (+ ΜΗΚΟΣ)      
09.45  ΜΗΚΟΣ ΠKΒ (60Μ.ΕΜΠ. /1000Μ. / ΣΦΑΙΡΑ / VORTEX / 60Μ από Π-Ω)
09.45  ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ 
09.45  ΥΨΟΣ ΠΠΒ   
10.00    VORTEX ΠΠΒ (+ 60M / 1000M)
10.15    60Μ. ΠKΒ (+ ΥΨΟΣ / ΣΦΑΙΡΑ)     
10.15    ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ
10.45    60Μ. ΠKΒ (+ ΜΗΚΟΣ)  (118)    
10.45 ΥΨΟΣ ΠΚΒ 
10.45 ΣΦΑΙΡΑ ΠΚΒ (+ 60Μ.)
11.00    VORTEX ΠΚΒ (+ 1000M / ΜΗΚΟΣ)  (34)
11.30    60Μ. ΠKΒ (+ VORTEX)    
11.45    ΜΗΚΟΣ ΠKΒ  (από Α-Ο)    
12.00 VORTEX ΠΚΒ (+ 60M.)
12.00    60Μ. ΕΜΠ ΠΚΒ        
12.10    60Μ. ΕΜΠ ΠΠΒ  (7)    
12.20 VORTEX (ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ) (10)   
12.20    1000Μ. ΠΠΒ  (27)       
12.45    1000Μ. ΠΚΒ   

Εφαρμόζεται -> κλίμακα βαθμολόγησης από 10-110 βαθμούς.

Το απόγευμα θα ακολουθήσει η 1η αγωνιστική για το διασσυλλογικό πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών για τον όμιλο Πειραιά-ΝΔ Αττικής, Ανατ.Στερεάς&Εύβοιας

Πρόγραμμα:

14:30- ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ
14:50- 100μ. εμπ. Γ
15:05- 110μ. εμπ Α
15:20- 100μ. Γ (προκρ.)
15:30- ΥΨΟΣ Α
15:30- ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ
16:00- 100μ. Α (προκρ.)
16:30- ΜΗΚΟΣ Γ
16:40- ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ
16:40- 3.000μ. στ. Γ
16:55- 3.000μ. στ. Α
17:15- 100μ. Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:25- 100μ. Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:30- ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α
17:40- 400μ. Γ
18:00- ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α
18:05- 400μ. Α
18:35- 1.500μ. Γ ΄
18:50- 1.500μ. Α
19:10- ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α
19:20- 4Χ100μ. Γ
19:35- 4Χ100μ. Α

 

Ευγενικοί Υποστηρικτές του Α.Ο.Ν.Α.

  • Fishική διατροφή
  • Powersite Web Specialists
  • bikings
  • Darzentas
  • Etal Club
  • Neromylos
  • Pόμβος
  • Sigma Wood
  • zahoulis
  • Γκανάτσιος
  • Καλφοδήμος
  • Λαβδας
  • Μελέτη
  • Πιτες Γιωργιας
  • fousteri